Везенков лидер в Гърция

Александър Везенков

Александър Везенков донесе победата на "Олимпиакос" като гост над "Холаргос" със 73:68 в мач от гръцкото баскетболно първенство. Българското крило игра много силно. С негова помощ атиняни достигнаха до продължение, след като изоставаха сериозно в резултата. Там талантът се развихри и записа 6 точки, 2 борби и 2 асистенции за пет минути. Общият актив на Везенков беше 15 т. и 5 хванати топки под кошовете за 30 минути.

Звездата беше включен в разширения тим на националния отбор от селекционера Любомир Минчев за световните квалификации срещу Русия и Босна. Двубоите са на 21 и 24 февруари. Приблизително по същото време Везенков има мач в Евролигата. Същото важи и за натурализирания американец Дий Бост.