Макрон вкарва гол пред очите на Венгер

Макрон показа завидни умения с топката

Френският президент Еманюел Макрон вкара гол от дузпа за отбор на известни личности в благотворителна футболна среща, предаде Ройтерс. Макрон, който играеше в средата на терена и беше с номер 3, получи топката и беше поканен да изпълни наказателния удар, след като преди това противников играч повали в наказателното поле негов съотборник.

Френският президент, който е на 43 години, би ниско в средата на вратата, като излъга вратаря, който вече беше тръгнал да се хвърля в десния ъгъл. Макрон отбеляза през първото полувреме след около 10 минути игра и направи резултата 1:1.

Сред съотборниците му бяха бившият мениджър на английския клуб "Арсенал" Арсен Венгер и бившите френски национали Марсел Десаи и Кристиан Карембьо.

Срещата в намиращия се близо до столицата Париж град Поаси беше за набиране на средства за Фондацията на парижките и френските болници. Другият отбор беше съставен от персонала на болницата Поаси/Сен Жермен ан Ле.